fbpx

ІНСТИТУТ ПРАКТИЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ ОЛЬГИ ГАРКАВЕЦЬ

mak tears

Що робити, якщо клієнт плаче під час роботи з метафоричними картами?

Автор: Ольга Гаркавець

Це запитання, яке часто ставлятьмені на навчальних програмах і супервізіях. І я розумію, чому це так тривожить спеціалістів.

Метафоричні карти здатні дуже швидко занурити клієнта на таку глибину його несвідомого, що він просто виявляється не готовим, занадто боляче, занадто страшно.

Звичайно, багато психологів лякаються, особливо якщо тільки почали використовувати МАК у своїй практиці. Деякі взагалі потім бояться брати карти до рук.

Насправді, тут потрібно добре розуміти алгоритм роботи з МАК, особливості використання різних колод і тоді ви будете впевнено та ефективно використовувати метафоричні карти та не будете боятися сліз клієнтів.

  1. Сльози – це показник глибоких переживань клієнта. Психолог – не аніматор, він не розважає, а допомагає розгрібати завали в нашому несвідомому. Не завжди вдається зробити це акуратно, дорогою може й “привалити”.
  2. Необхідно розуміти, що не всі колоди підійдуть для будь-якого клієнта. Існують провокаційні колоди, які можуть викликати багато переживань. Якщо бачите, що якась із ваших колод викликає великий дискомфорт у клієнта, й ця фрустрація скоріше заважає, ніж допомагає в роботі, тоді застосовуйте її обачніше.
  3. Намагайтеся планувати структуру сесії так, щоб клієнт встиг не тільки поплакати, а й повернутися в дорослий стан.
  4. Нехай клієнт плаче й продовжує працювати з картою (якщо в нього є для цього ресурс).
  5. Найголовніше – сльози в роботі з МАК – це нормально та правильно.

Головне, щоб після слізних сесій вашому клієнтові поступово ставало краще, з’являлося більше ресурсів!!!

We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. View more
Accept