Проєкція в роботі з МАК

Автор: Ольга Гаркавець
Цей випадок я розповідала багато разів, але хочу ще раз поділитися. Це дуже показовий приклад головного механізму дії метафоричних карт – принципу проєкції.
Завдяки проєкції клієнт бачить у зображенні на карті те, що для нього зараз актуально.
Якось я працювала з групою чоловіків – це був бізнес-тренінг, на якому ми працювали над робочими планами, бізнес-цілями.
Учасник – чоловік приблизно 55 років витягнув ВЗ із колоди «OH» на своє запитання «Чому в мене не просувається проєкт?» карту, яку ви бачите на ілюстрації.
Він розташував карту догори дриґом (ми в жодному разі не поправляємо клієнта – він розташовує карту так, як бачить). На запитання «Що ви бачите?», він відповів: «Я бачу декольте жінки».
Я побачила, як у нього опустилися плечі, і було помітно, що у нього підступили сльози (він, звісно, не заплакав, адже поруч були інші чоловіки).
Він розповів, що він розлучився з дружиною і зараз у нього немає поруч жінки. А йому дуже важлива жіноча підтримка – коли поруч є жінка, яка розділити переживання і просто побути поруч, зробити чай, послухати…
Далі він шукав вихід для себе, знайшов оптимальний варіант, де він може отримати підтримку зараз. Але найголовніше, він побачив у цій карті свою актуальну потребу – підтримка близької людини.
Кому б я потім не показувала карту, ніхто не бачить там декольте жінки, але для нього настільки це було важливо на той момент, що він побачив саме це і ні що інше.
Цим прикладом я хочу показати, як важливо довіряти клієнту, йти за його проєкцією, не нав’язувати свої правила (не просити перевернути карту, не говорити, що він побачив не те, що насправді зображено). Клієнти іноді бачать абсолютно непередбачувані речі на карті й трактують карту так, як ви взагалі не могли б уявити.
І завдяки цьому змогли побачити найголовніше – проблему, перешкоду або рішення.
Базовий навчальний курс із метафоричних асоціативних карт “МАК-МОЗАЇКА”: https://garkavets.com/2mak-mozaika/